top of page

Форс-мажорні обставини: відновлення роботи торгово-промислових палат

16.01.2023

Як відомо, з початком війни на території України Торгово-промислова палата України (ТПП України) відступила від стандартного порядку засвідчення форс-мажорних обставин шляхом видання сертифікатів індивідуально. Натомість ТПП України видала загальний офіційний лист від 28 лютого 2022 року, яким засвідчила як форс-мажорні обставини: військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні". Лист ТПП України на українській мові та англійській мові доступний на веб-сайті ТПП України

 

Зазначеним листом ТПП України вже встигли скористатись власники багатьох бізнесів для обґрунтування тимчасової неможливості виконання ними своїх договірних зобов'язань.

 

Однак, кожен договір, як і контрагент по договору – є різними. І деякі договори встановлюють обов'язок сторони підтвердити форс-мажорні обставини виключно сертифікатом торгово-промислової палати, а не просто листом, публікацією з веб-сайту, тощо. Крім того, трапляються ситуації, коли контрагент по договору ставить під сумнів силу листа ТПП України або неможливість виконання зобов'язань по договору саме через військову агресію Російської Федерації проти України.

 

В такому випадку, все ж варто звернутись до відповідної торгово-промислової палати та отримати сертифікат про дію форс-мажорних обставин саме для виконання Ваших зобов'язань за Вашим договором.

 

На сьогоднішній день, відновили роботу у звичайному режимі ТПП України та більшість регіональних ТПП.

 

Наша команда готова проконсультувати Вас щодо порядку засвідчення форс-мажорних обставин відповідною ТПП та допомогти в отриманні необхідного сертифікату.

Olena.png

Партнер, керівник практики міжнародного арбітражу

bottom of page