top of page

Позовна давність та

процесуальні строки

18.01.2023

 

Законом від 03.03.2022 № 2118-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану" встановлено, що для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. 

 

Отже, у період з 24.02.2022 до припинення або скасування воєнного стану на території України зупинено перебіг строків оскарження рішень контролюючих органів, встановлених ст. 56 ПК України. 

Щодо усіх інших процесуальних строків та строків позовної давності у процесуальному законодавстві зміни не внесені. 

 

Варто пам'ятати, що в існуючому регулюванні ситуація воєнного стану вже передбачена і дозволяє зупиняти перебіг процесуальних строків. Однак лише у випадках перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань.  

 

Усі інші обґрунтування причин зупинення чи поновлення строків залишаються у дискреції суду, хоча і підтримуються рекомендаціями судового самоврядування.  

GD1_3264_1__2_-removebg-preview.png

Партнер, керівник практики вирішення судових спорів

bottom of page