top of page

Обмеження робочого часу (комендантська година) 

9.05.2022

Законодавство України як у мирний, так і у воєнний час дозволяє, з певними винятками та обмеженнями, залучати громадян до роботи в нічний час, тобто з 22:00 до 06:00. Водночас, варто не забувати про дію комендантської години.    

Комендантська година – це спеціальний захід під час воєнного стану, який передбачає заборону перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях, а також рух транспортних засобів без спеціально виданих перепусток і посвідчень.   

Військові обласні та міські адміністрації самостійно встановлюють тривалість та територію поширення дії комендантської години, а також вирішують питання про спеціальний режим світломаскування, способи здійснення заходів щодо підтримання правопорядку, порядок руху транспорту тощо.   

Наприклад, у м. Києві станом на 03 травня 2020 року комендантська година триватиме з 22:00 до 05:00. Пересуватися містом пішки або транспортом без спецперепусток заборонено. Автозаправки, аптеки та інші установи будуть закритими протягом дії комендантської години.    

Перепустки видаються військовою комендатурою працівникам об’єктів критичної інфраструктури і дійсні тільки в межах території, де запроваджено комендантську годину. Такими об’єктами є ті, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам. Відповідно до законодавства, для цілей узгодження дій суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури повинен формуватися спеціальний Реєстр об’єктів критичної інфраструктури (далі - Реєстр), але станом на сьогодні такий Реєстр відсутній.   

Режим роботи інших підприємств, установ та організацій слід встановлювати з урахуванням обмежень під час комендантської години.    

Водночас, правило щодо комендантської години і видачі перепусток не розповсюджується на осіб та транспорт Збройних Сил, Держспецтрансслужби, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Національної поліції, СБУ, ДФС, ДМС, ДСНС.   

Отже, незважаючи на законну можливість підприємствам, установам та організаціям працювати у нічний час, існують обмеження робочого часу у зв’язку з веденням комендантської години, які керівники та працівники мають брати до уваги при провадженні своєї діяльності. 

DSC_0133-removebg-preview_edited.png

Партнер, керівник практики корпоративного права та M&A, трудового права, комплаєнсу 

bottom of page