top of page

Поновлення АМКУ розгляду концентрацій

10.06.2022

 

Антимонопольний комітет України (АМКУ) поновив роботу у сфері концентрацій та узгоджених дій та 9 червня прийняв Розпорядження «Про поновлення розгляду заяв про концентрації, узгоджені дії та попередні висновки». 

 

Основні положення: 

 

  • Автоматично, без надсилання окремих повідомлень заявникам поновлено розгляд всіх заяв про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб’єктів господарювання, відповідних справ, попередніх висновків із цих питань, поданих до АМКУ та рішення по яким не були прийняті станом на 25.02.2022, та які були зупинені. 

  • АМКУ скасував можливість подавати скорочений перелік документів, спрощений порядок їх подання та підходи щодо визначення штрафів, як це було передбачено у Рекомендаційних роз’ясненнях № 1-рр (Рекомендаційні роз’яснення). Такі зміни запроваджуються тільки з 20 червня, датою надходження заяви є дата її реєстрації в АМКУ. 

  • З 20 червня подання та розгляд заяв та справ про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб’єктів господарювання, здійснюватиметься відповідно до вимог розділу VI Закону України «Про захист економічної конкуренції», Положення про концентрацію та Положення про узгоджені дії (Звичайний режим роботи українського конкурентного відомства). 

  • Якщо заява надійшла в період з 30.03.2022 – по 17.06.2022 (включно), АМКУ зберігає за заявниками всі права, передбачені Рекомендаційними роз’ясненнями (у редакції від 30.03.2022). Зокрема, зберігається право подати документи та інформацію, які не були подані до заяви про надання дозволу на узгоджені дії/ концентрацію суб’єктів господарювання, протягом тримісячного строку після припинення чи скасування воєнного стану. 

  • До отримання доповнень, але не пізніше 3 місяців після припинення чи скасування воєнного стану, такі заяви залишатимуться зупиненими. Розгляд таких заяв може бути поновлено достроково за бажаннями заявників, але в такому разі потрібно подати до АМКУ відповідне повідомлення. АМКУ поновить розгляд заяви протягом 7 днів з дати надходження повідомлення. 

Olena.png

Партнер, керівник практики міжнародного арбітражу

DSC_0198-removebg-preview.png

Радник, практика антимонопольного та конкуренційного права

bottom of page