top of page

НБУ послабив валютні обмеження

11.07.2022

З 9 липня 2022 року Національний банк скасував поняття критичного імпорту щодо товарів [1]. Це дає змогу бізнесу купувати валюту та переказувати кошти за імпорт будь-якого товару.

 

Водночас транскодноні платежі в іноземній валюті за послуги залишаються обмеженими, якщо оплата не здійснюється за послуги, прямо визначені переліком, затвердженим КМУ. Перелік дозволених до імпорту послуг було істотно розширено, зокрема, рахунком лізингу (оренди) транспорту, ремонту механізмів, а також консультаційних (уключаючи, юридичних), інформаційних, сертифікаційних та аудиторських послуг і навіть участі у виставці Bridal Fashion.[2]

 

Крім того, Національний банк розширив граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями - 180 днів замість 120. Нове регулювання застосовуватимуться ретроспективно до операцій здійснених із 5 квітня 2022 року. Для операцій, що проводилися до відповідної дати, граничні строки розрахунків як і раніше становлять 365 днів.

 

З 11 липня 2022 року Національний банк зобов’язав компанії використовувати придбану валюту протягом двох робочих днів після покупки. Раніше дозволялось використовувати валюту протягом десяти робочих. Обмеження не поширюється на купівлю валюти для забезпечення національної безпеки та оборони, функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав в Україні, певної діяльності правоохоронних органів.

[1] the NBU Board Resolution dated July 7, 2022 No. 142 "On Amendments to the NBU Board Resolution dated February 24, 2022 No. 18"

[2] list of permitted services prescribed in the CMU Resolution of July, 07, 2022 No 761

bottom of page